27 Temmuz 2013 Cumartesi

İlk Ev Hediyem

Evet... Ev ziyaretleri başladı. :) Tabii eli boş gelmek istemeyen arkadaşlarım neye ihtiyacım olduğunu öğrenmek için ağzımı aramaya da başladı. :) Üniversite arkadaşlarımı önce siz bir gelin kendi gözlerinizle görün ne eksik diye kandırmayı başarsam da, eski ev arkadaşımı aynı şekilde kandıramadım. "Saat al, o zaman." dedim. :) İhtiyacım da vardı hani.


O da bana gelmeden önce Koçtaş'a uğramış. Bana bir sürü saat resimleri yolladı whatsapp'tan. Kısacası ben beğendim ev hediyemi. En uygun bu olur dedim, beğendiğimi aldırdım. :) 

24 Temmuz 2013 Çarşamba

Evime Aldığım Yeni Mobilyalarım

Evimdeki 2 ay dolmak üzere ve ben hâlâ tam olarak eksiklerimi tamamlayabilmiş değilim. Ancak en lâzım olan şeyleri aldım sayılır.

Eşyalarımı evden annem yolladı. 1 çekyat, gardırop, beyaz eşyalar, yatak, mutfak eşyaları ve televizyon. Zaten 1+1 bir eve taşındım. Yetti de arttı. :)
Ancak masa, sehpa ve ayakkabılık almam gerekiyordu. Hepsini internetten beğenip aldım. Demonte bir şekilde gelen mobilyalar sağ olsun kardeşim Mertkan sayesinde kullanılır bir hâle gelebildi. Bu arada marangoz bir babanın evlatları olduğumuzun altını çizmeden de edemeyeceğim. :) Yoksa bilmeyen birinin kolayca yapıp kurabileceği şeyler değillerdi açıkçası. Çok da tavsiye edebileceğim bir şey değil demonte mobilya almak, eğer benimki gibi bir kardeşiniz yoksa. :)

22 Temmuz 2013 Pazartesi

Fincandan Avize Yapımı

Bugün tesadüfen karşılaştım kendileriyle. Hemen screenshot aldım. :) Ve işte şimdi de karşınızda: Fincandan Avizeler.


Tasarım ürünleri sevenler, el emeği göz nuru olmadan olmaz diyenler ve tabii ki üretmeden yaşayamayanlar... Bu avize fikri tam sizin için. Hatta benim için de. :) Zira hâlâ  ampullerle oturuyorum. :)

En iyisi biz fincanları oyup içine ampul koyalım, dekorasyonda yeni bir çığır açalım. :) Hem ben çok da beğendim bu fincandan avizeleri. Tabii fincanların güzelliğinden de kaynaklanıyor olabilir bu.

Belki işin içine elektrik falan giriyor, ama biraz yardımla bence bu işi de başarabiliriz. ;) Denemekte yarar var, ne de olsa işin sonunda harika bir avizeye sahip olmak var.

Haydi herkese kolay gelsin. :)
18 Temmuz 2013 Perşembe

Kadehten Çok Şık Bir Mumluk Yapımı

Evinizde yemekli bir davet vereceksiniz. Farklı bir ambiyans oluşturmak istiyorsunuz, ama bunu nasıl başaracağınızı bilmiyorsunuz. O zaman gelin sizi hem masrafsız hem çok basit hem de çok şık bir masa süsleme fikriyle tanıştırayım. :)


Birkaç karanfil, kadeh ve mum sayesinde masanızda istediğiniz görüntüyü siz de yakalayabilirsiniz. Nasıl mı? Şekil A'da olduğu gibi: Karanfillerin saplarını kesin, kadehin içine yerleştirin ve kadehi ters çevirim mumları üzerine koyun. Mumluğunuz hazır. :)

15 Temmuz 2013 Pazartesi

Toprak Grubu Burçlarının (Boğa, Başak, Oğlak) Dekorasyon Tercihi

Sade, rahat, düzenli ve huzurlu... Toprak grubu burçlarının dekorasyon tercihlerini bu 4 ana tema belirler. Öyle dekorasyon trendlerini takip edeyim derdi yoktur bu grubun burçlarında. Kendi tarzlarını kendi yaratırlar.


Bir Boğa burcunun, Başak ya da Oğlak'ın evine girdiğinizde ilk dikkatinizi çekecek olan şey uyumlu ve düzenli bir görünümdür. Modern ile klasik eşyaların nasıl bu kadar iyi bir uyum yakladığına şaşırıp kalırsınız.

14 Temmuz 2013 Pazar

Habitat'tan Minimalist Tasarımlar

Minimalist tasarımlarıyla dikkat çeken Habitat'ın ilkbahar - yaz koleksiyonunu yerinde görelim dedim ve Kanyon'daki mağazasını ziyaret ettim. :)
Dünyaca ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan ürünler duruşları ile olduğu kadar fonksiyonellikleri ile de beni çok etkiledi. Sade ve kullanışlı şeyleri seviyorsanız birazdan görecekleriniz sizin de çok hoşunuza gidecek. :)

12 Temmuz 2013 Cuma

Bahçe ve Balkon Salıncakları

Sallanmak... Bebekken kazandığımız en güzel hobilerden biri belki de. Önce anne kucağında, sonra baba ayağında, daha sonra parklarda...

Büyüdük, ama o eski alışkanlıktan hiç vazgeçemedik. Saklı köşelerde, büyüklüğümüze yaraşır bir şekilde sallanmaya devam ettik. Belki bulutlara yükselemedik, ama çocuk sevincini huzura dönüştürebildik.

Bahçede ya da balkonda saklı köşeler yarattık sallanmak için. Küçük bir salıncak kurduk ve çocukluğumuzu andık.

11 Temmuz 2013 Perşembe

Bir Hamak Alıp Sallansam...

"...Kurtulur muyum bunalımdan, hamakta sallansam?
Ne kadar enterasan!"

Bu yazıda lafı fazla uzatmayacağım. Çünkü biraz miskinlik yapıp hamakta sallanalım istiyorum. Bahçede, deniz kıyısında ya da balkonda... Hamağınız yoksa da hayallerde...

9 Temmuz 2013 Salı

Düğün & Davet Masaları İçin Birkaç Fikir

Düğün&nişan sezonu açıldı! Çevremdeki herkes davetiye yollamaya başladı. Kimi kapalı salonda, kimi havuz başında, kimi kır bahçesinde yapıyor düğününü.İnsan ister istemez organizasyonu merak ediyor. :) Sandalyeler nasıl süslenecek, masalar nasıl dizayn edilecek vs. vs.

Tabii ki gittiğim davet ve düğünlerdeki masaları sizinle paylaşacağım. Ama hâlâ aranızda muhteşem bir organizasyona imza atmak isteyenlerin ve bunu nasıl yapacağını bilemeyenlerin olduğunu biliyorum. :)

3 Temmuz 2013 Çarşamba

Marin Dekorasyon Önerileri ile Denizi Evinize Taşıyın

Yaz geldi, akıllarda hep bir denize gitme fikri... Kimimiz yazlık evine kaçarken, kimimiz de deniz özlemini tatile çıkarak giderdi. Ancak bir de hâlâ denizin hayaliyle yanıp tutuşanlar var. 

Üzülmeyin, imkanlar dahilinde evde ufak dekorasyon değişiklikleri yaparak denizi eve getireceğiz. :) Marin tarzı dekorasyon önerileri ile ihtiyacımız olan deniz havasını evde soluyacağız. :)


Nasıl mı?