31 Ekim 2013 Perşembe

EverydayMe Anketine Katıl Evmanya'dan 10.000 TL Hediye Çeki Kazan

Bugün dekorasyon çılgınları çok mutlu edecek bir yarışma duyurusu ile karşılaştım. :) Evmanya'dan tam 10.000 TL'lik hediye çeki kazanacağınız yarışmayı EverdayMe düzenliyor.

http://www.everydayme.com.tr adresine girin, Evim Güzel Evim programında yer alan ankete katılın ve 10.000 TL Evmanya hediye çeki kazanma şansını yakalayın! 
Üstelik ücretsiz mutfak dekorasyonu danışmanlığı hizmeti de kazanacağınız bu yarışmaya katılmak için 30 Kasım'a kadar ankete katılın.Kalorifer Peteklerini Renklendirme Zamanı

Henüz kaloriferleri yakmaya başlamadıysanız size çok güzel bir dekorasyon önerim olacak. :) Kalorifer peteklerini boyamaya ne dersiniz?
Eminim evinizdeki kalorifer petekleri herkesin evinde olduğu gibi beyazdır. Neden farkımızı ortaya koyup kalorifer peteklerini dekorasyon tarzımızı yansıtmak için kullanmayalım ki!

Tabii ki kullanalım. :) Ev ya da ofis dekorasyonunu tamamlayacak şekilde radyatörleri boyayalım. İşte renkli peteklerle ortamda yaratacağınız o muhteşem etkiden örnekler:

28 Ekim 2013 Pazartesi

Ev Dekorasyonunda Fuşya Detaylar

Bana en sevdiğin renk hangisi diye sorsanız hiç düşünmeden "fuşya" derim. :) Mutlu olmamı sağlayan ender şeylerden biri bu renk. O yüzden evimde de mutlaka fuşya rengini kullanacağım. Ya perdelerde, ya koltuklardan birinde, ya da hepsinde birden. :)

O zaman buyrun fuşya detayları nasıl kullanabileceğimize dair  fikirlere açılan fuşya renkli kapıdan  birlikte mutlu bir başlangıç yapalım. :)

27 Ekim 2013 Pazar

Eğlenceli Ortamlar İçin İlginç Fikirler

İster ev olsun, ister ofis; yaşadığınız ortamı eğlenceli hale getirmek sizin elinizde. Eşyalara farklı bir gözle bakın, biraz dekorasyona mizah katın yeter. Bir de çocuk ruhunuzu hiç kaybetmeyin. ;)

İşte içinizdeki çocuğu dışarı çıkartan çok iyi bir fikir: Kaydırak ve merdiven bir arada hem de evinizin tam ortasında. :)

Sıradaki ilginç dekorasyon fikirleri için sıkı tutun yoksa düşebilirsin. :)

23 Ekim 2013 Çarşamba

Blogger Hobi Etkinliği İçin Hazırladığım Şişeler

El emeği göz nuru ürünlerin paylaşılacağı ve bloggerların kaynaşacağı küçük ama çok hoş bir etkinliğe davet edildim, http://mervelil.blogspot.com blogunun sahibesi Merve tarafından. :)

Başta tereddüt ettim etkinliğe katılıp katılmama konusunda. Çünkü Merve çok hoş takılar yapmıştı (ellerine sağlık) etkinliğe katılanlara hediye etmek için. Ben ne yapabilirim diye düşündüm. Sonra basitte olsa şişe süsleyebilirim diye düşündüm. :)

Ortaya bunlar çıktı. :)


Umarım beğenirsiniz. Bakalım hangi şanslı bloggera gidecek bu dekoratif şişeler.Vazo niyetine de kullanabilirsiniz tabii. Orası size kalmış. :)

Etkinliğe katılan diğer bloggerların yaptığı ürünleri görmek için Merve'nin blogunu ziyaret edebilirsiniz: http://mervelil.blogspot.com


15 Ekim 2013 Salı

Kurban Bayramı'ndan İlham Aldık

Herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun. Umarım sevdiklerinizle huzurlu bir bayram geçiriyorsunuzdur. :)

Dekorolog'un Facebook sayfasında ( https://www.facebook.com/dekorolog ) bir şeyler paylaşmak için görsel ararken koyun ve kuzu figürlü birçok değişik eşyaya rastladım.  Ve bugüne biraz daha farklı bir açıdan yaklaşmak istedim. 

Tabii ki dekorasyon açısından... 

Koyun ve kuzular hep şirin gelmiştir bana ve bu yüzden onlardan ilham alınarak yapılan eşyaların evinizi daha şirin bir hale getireceğini düşündüm. Hele bir de küçük bir çocuğunuz varsa onlar tam da eviniz için ;)

Bakalım bu tatlı şeylerden nasıl dekorasyon fikirleri çıkacak?

Bayramınız Mübarek Olsun


12 Ekim 2013 Cumartesi

Kapı Süsü İçin Yaratıcı Kendin Yap Fikirleri

Evin içini hallettik, sıra geldi misafirlerimizin evimize geldiklerinde ilk karşılacakları şeyi süslemeye. :) Bu yazımda evimize açılan o tek tip, renksiz kapıları çok yaratıcı fikirlerle bambaşka bir hale getireceğiz. Tüm komşularımız bizi kıskanacak ve kapı süsümüzü nereden aldığımızı soracak. :)

Tabii ki biz bu dekorasyon fikri için de sadece elimizdeki malzemeleri değerlendireceğiz ve el emeği göz nuru kapı süsleri yapacağız. 

Haydi gelin en beğendiğimiz kapı süsünü seçelim ve hemen uygulamaya başlayalım. :)

7 Ekim 2013 Pazartesi

Merdiven Altı İçin Farklı Dekorasyon Fikirleri

Eviniz iki ya da daha çok katlıysa şanslısınız, çünkü merdiven boşluklarınız için harika dekorasyon fikirleri buldum. :) Umarım hâlâ merdiven altını nasıl değerlendirmeniz gerektiğinizi düşünüyorsunuzdur, yoksa yazıyı okuyunca "keşke ben de böyle yapsaydım." deyip pişman olabilirsiniz. :)
Pişman olmamak için hemen sizin için derlediğim merdiven altı dekorasyon fikirlerine göz atalım.

1 Ekim 2013 Salı

Hasır İple Cam Şişe Süsleme

Kına gecesi hediyesi yapmak için Eminönü'ne malzeme almaya gittiğimizde hasır ip de aldım. Aklımın bir köşesinde internette örneklerine rastladığım iplerle sarılı şişeler vardı. İçtiğim sodaların şişelerini bir köşede biriktirmeye başlamıştım zaten. Tek eksiğim ipti. :)
İpi de aldığıma göre şişeleri sarmaya başlayabilirdim. Tabii vakit bulabilirsem. İşte bu akşam kendin yap projesini hayata geçirmek için vakit buldum ve çok dekoratif bir şişe sahibi oldum. :)