20 Eylül 2015 Pazar

Rengarenk Home Ofis Dekorasyonu

Rahatına düşkün yeni nesil home ofis çalışmayı tercih ediyor. Hâl böyle olunca evin bir bölümü ister istemez çalışma odasına dönüştürülüyor. Böylece evdeki ofis, yani home ofis diğer alanlardan farklı bir şekilde dekore ediliyor.

Bize de bol bol home ofis dekorasyonunu konuşmak düşüyor :)
Size şimdi anlatacağım home ofis dekorasyonu fotoğraftanda anladığınız üzere alışılmışların çok dışında, rengarenk! Bu kadar renk içinde insan nasıl dikkatini toplar, nasıl işine yoğunlaşır bilemem ama kendini her an enerjik hissedeceği kesin.

Haydi gelin hep birlikte bu renkli home ofisin detaylarına inelim.

Yatak Başı için Şık Bir Boyama Fikri

Epeydir bir "kendin yap" fikri paylaşmamıştım. Belki de paylaşılmaya değer yaratıcı ve tabii ki dekoratif bir öneriyle karşılaşmamıştım. Kim bilir...

Ancak yatak başı için farklı olan bu çözümle karşılaştığımda, ilk olarak onun akla gelebilecek her ortamda ve farklı renklerle uygulanabilir olması dikkatimi çekti.
Evet, belki nasıl yapıldığını anlatacağım örnek bir yatak başı, ancak bu boyama tekniğini evinizin farklı odalarında da deneyebilirsiniz. 

Ayrıca yaldızlı bir sarı ile şık bir hava yaratılmış. Siz daha farklı renkler kullanarak istediğiniz etkiyi yakalayabilirsiniz.

Artık malzemeleri vererek yatak başı boyama fikrini anlatmaya başlayabilirim :)

13 Eylül 2015 Pazar

Rengarenk Bir Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odaları uyku ve dinlenme alanı olduğu için bu alanı dekore ederken genellikle soft renklerin kullanılması  gerektiğinin altı çizilir. Lila, leylak, açık pembe skalasındaki renklerin yatak odasında ağırlıkta olması önerilir.

Ama bazen kişisel zevklerimiz uzman görüşlerinin önüne geçebilir. Tıpkı bu rengarenk yatak odası gibi...
Floral desenli duvar kağıdı, fuşya rengi abajuru, komodin yerine kullanılan sarı baş ucu sehpasıyla bu renkli yatak odası ilk bakışta cesur bir görünüm sergiliyor. Ancak daha dikkatli bakıldığında bu cesaretin içerisinde bir uyumun da olduğu ortaya çıkıyor. 

Bu renkli yatak odasının diğer köşelerini merak ediyorsanız, okumaya devam :)

1 Eylül 2015 Salı

Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?

Evlerin genel olarak en küçük odalarından biridir banyo. Dekore ederken de en az önemsediğimiz. Bunların sebebi olarak banyoda az vakit geçirmemiz gösterilebilir, ancak yine de bu banyonun salondan daha şık olmasının önüne geçmemelidir :)

Küçük bir banyoyu dekore ederken birkaç püf noktasına dikkat ederek onu daha geniş göstermeniz mümkün.

Sizin de banyonuz olması gerektiğinden daha küçükse, sizin için derlediğim banyonuzu daha büyük göstermenize yardımcı olacak çözüm önerilerine göz atabilirsiniz.