23 Haziran 2013 Pazar

Praktiker'den Modern ve Ucuz Sandalyeler, Tabureler ve Sehpalar

Yeni evimin eksiklerini gidermek için dolaşırken bir de Praktiker'e bakayım dedim. Nasıl şeyler var, fiyatlar nasıl, bir göz gezdirmek istedim. Açıkça konuşmak gerekirse Bayrampaşa'daki mağazası beni pek tatmin etmedi. İşe yarar bir şey de gözüme ilişmedi.

Yalnız piyasaya göre oldukça ucuz sayılabilecek ve daha çok gençlerin ve tabii ki öğrencin evlerine yakışabilecek tarzda (genelleme yaptığım için kusura bakmayın :) herkes her yerde kullanabilir ortama yakıştırdığı müddetçe.) tabure, sandalye ve sehpalara rastladım. Hemen fotoğraflarını çektim ve şimdi de sizlere göstermek için sabırsızlanıyorum. :)

21 Haziran 2013 Cuma

1 Eski Bavul 10 Yeni Dekorasyon Fikri

Anılarınızı taze tutan eski bir bavul... Öylece evinizin bir köşesinde sessizce duruyor. Ama siz onu kendi ellerinizle yenileyip eviniz, bahçeniz ya da ofisiniz için farklı bir dekorasyon unsuru haline getirmek istiyorsunuz. 

 "Bir bavulla ne gibi şeyler yapılabilir ki?" demeyin. Sadece hayal edin. Siz neyi hayal ederseniz bavulunuz ona dönüşecektir. :)


"Olmuyor, farklı şeyler aklıma gelmiyor." diye yakınıyorsanız, daha önce yapılmış tasarımlardan biraz ilham alabilirsiniz.  :)

İşte bavulla yapabileceğini 10 farklı dekorasyon önerisi:

İlginç Bavul Tasarımları

Herkes bavuluna birkaç eşya tıkıp tatile gitmek ister, ancak bazıları en başından bavul olayına takılır. Havalimanı ya da otobüs terminaline kadar yanında taşıyacağı bavulun işlevinden çok görünüşüyle ilgilenir. :)Siz de tasarım her yerde, bavulum da neden olmasın diyorsanız, birazdan göreceğiniz bavullara ve bavullarınıza farklı bir görünüm kazandıracak stickerlara bayılacaksınız.

2 Haziran 2013 Pazar

Yemekli Düğün Organizasyonları İçin Masa Süsleme Fikirleri

Düğününü yemekli yapmayı düşünenlerin en büyük sorunu belki de düğündeki masaları nasıl süsleyeceğidir. Bir taraftan yıllarca kurulan hayaller, diğer taraftan büyüklerin istekleri... E, tabii bir de gelen davetlilerin ne düşüneceği derdi...

Bir organizasyon şirketi ile anlaşıp bu durumu en az zararla atlatabilirsiniz. :) Ama yine de önünüzdeki birçok düğün masası örneğinden sonra seçim yapmak çok zor olacaktır.

En başta düğün masası süslemesinin belli bir konsepte uygun olması gerekir. Modern, şık, elit, renkli, sıra dışı... Mesela düğün mekanı neresi? Bu masa dekorasyonunun nasıl olması gerektiğini oldukça etkileyen bir kriter. Havuz başı, kır düğünü, tekne düğünü, vs. 

Sonrasında sizin kişisel zevkleriniz devreye giriyor tabii. Düğün masası süslemelerinde hangi renk ağırlıkta olacak? Dekorasyonda çiçek mi, şamdan mı kullanılacak? Sandalyeler nasıl giydirilecek?

Karar vermek zor, ama bir yerden başlamak lazım. Düğün masa süslemelerine bakalım ve eleye eleye ya da her birinden farklı fikirleri kendi hayallerimize göre eşleştirerek en güzel düğün masalarını yaratalım.

Hazır mısınız? :)