26 Temmuz 2014 Cumartesi

Bildik Evleri Yıkalım Yerleşelim Senle Bir Karavana

Herkesin hayaldir, bir karavanla dolaşmak hiç bilmediği yerleri, bilmediği koylarda sabahlama hatta hayatının geri kalanını karavanda geçirmek....


Metin Arolat da "Bildik Evleri Yıkalım Yerleşelim Senle Bir Karavana" diyor klipteki sevgilisine. Ama kız şimdi size göstereceğim karavanları görse hayatta karar veremez, hiç birine de yerleşemezlerdi. :)

Bu güzel şarkıyı dinlerken birbirinden güzel karavanlara göz atmaya başlayalım.

Bakalım siz karar verebilecek misiniz? :)

16 Temmuz 2014 Çarşamba

YKM Home'da Büyük Yaz İndirimi Var!

İftarı beklerken vakti iyi değerlendirmek için YKM'ye girdim. Tabii ev ürünlerinin bulunduğu bölümde dolaşıyorum. Her şey indirimde! Üstelik çok cici şeyler var. Renklerin arasında kayboluyor insan resmen :)
Eğer sizin de yolunuz YKM Home'a düşerse eviniz için alabileceğiniz birkaç ürün önermek isterim. Benim beğendiğim ve almamak için kendimi zor tuttuğum :)

14 Temmuz 2014 Pazartesi

Renk Kombinleri: Dekorasyonda Yeşil Tonları Nasıl Kullanılır?

Renkleri nasıl kombinlememiz gerektiğiyle ilgili bir yazı dizisi başlattığımı söylemiş ve ilkini "Renk Kombinleri: Dekorasyonda Samimi Renkler Nasıl Kullanılır?" başlığı ile sizlerle paylaşmıştım.

Şimdi sıra yeşil tonlarının hangi renklerle nasıl kombinlenebileceğinde. Tabloda gördüğünüz üzere yeşilin farklı tonlarını nasıl bir arada kullanabileceğinizi ve aralara farklı renkleri katarak ne kadar uyumlu bir görünüm yakalayabileceğinizi kolayca görebilirsiniz.

Dilerseniz önce meraklıları için renklerin CMYK değerlerini paylaşıp ardından bu renk kombinlerinin kullanıldığı ev dekorasyonu örneklerine geçelim.

13 Temmuz 2014 Pazar

Desenli Bantlar Nerede Satılıyor?

Bir önceki postta bundan sonraki birkaç yazının desenli kağıt bantlarla ilgili olacağını söylemiştim. :) Bu yazıda da bu kağıt bantların nerede satıldığından ve nereden alırsanız daha kârlı çıkacağınızdan bahsedeceğim.
 Herhangi bir kırtasiyede washi tape denilen desenli kağıt bantları bulmak zor. Ama biraz daha zaman geçtikten sonra her yerde kolayca bulabileceğimizi ve ucuz fiyatlardan alabileceğimizi düşünüyorum.

12 Temmuz 2014 Cumartesi

Kendin Yap: Renkli ve Desenli Kağıt Bantlarla Kavanoz Süsleme

Şu sıralar desenli bantlara sarmış durumdayım. :) Hatta geçen hafta bir sürü değişik renk ve desende bant aldım kendime. Ama kağıt bant aldım. Bir de bunların kumaş ve dantel olanları var. Bu konuları daha sonra ayrı bir yazı da işleyeceğim. :)
Aldığım bantlarla ne yapacağımı henüz düşünmedim. Aslına bakarsanız kendimi denemek için aldım biraz da. Elime geçen her şeyi bantlayabilirim anlayacağınız. Ve bundan sonraki birkaç post yine desenli bantlarla ilgili olabilir. :)

Sıkmam sizi umarım.

Lafı fazla uzatmadan bugün süslemeye çalıştığım kavanozu nasıl yaptığımı anlatayım sizlere.

6 Temmuz 2014 Pazar

Mavi Beyaz Yunanistan

Şimdi sizlerden gözlerinizi kapayıp kendinizi Yunanistan'da hayal etmenizi isteyeceğim. 
Gözlerinizin önünde beliren resme hakim olan renkler neler? Beyaz ve mavi öyle değil mi? 
Dingin, aydınlık, aşk dolu, hayalperest...
Ben belli bir tarza sahip olan yerlerin kendi kişiliği olduğuna inanırım. Hâlâ gezip görme fırsatı bulamasam da Yunanistan da benim için kişiliği olan bir yerdir. Çünkü onu düşündüğünde aklına belli şeyler gelir insanın. Belirli bir resim gelir gözünün önüne. Kendine has renkleri, mimarisi, tarzı ve kişiliğiyle...

Yunanistan'ın hiç değişmeyen, hafızalara kazınan mimari ve dekorasyon stilini birkaç resimle bir kez daha hatırlatmak; yaz aylarını yaşadığımız şu günlerde bu mavi - beyaz dekorasyondan esinlenmek, içimizi denizden esen ferah bir esintiyle doldurmak istedim.

İşte Yunanistan ve onun rüyalara daldıran evleri:

Yağlı Boya Tablonuz Tablocu.com'dan

Hepinizin evinde bir tablo var öyle değil mi? Ama hanginizde yağlı boya bir tablo var?

Her bir fırça darbesinin farklı bir şeyler anlattığı, yaşayan bir tablo...

Çoğumuz buna ayıracak bütçemiz olmadığını söyleyip baskı teknikleri ile yapılan tablolara yöneliyoruz. Çünkü sanat eseri sınıfına giren yağlı boya tekniği ile yapılan bu eşsiz tabloların oldukça pahalı olduğunu düşünüyoruz. 

Aslına bakarsanız olması gereken de budur, ancak internet üzerinden sadece yağlı boya tablo satan tablocu.com sitesi sanatseverler ile ressamları buluşturmuş, birçok türde yağlı boya resmi insanların beğenisine sunmuştur. Üstelik herkesin bütçesine uygun fiyatlarla.

Dilerseniz tablocu.com'da ne tarz resimleri satın alabileceğinize birkaç örnek vereyim: 

2 Temmuz 2014 Çarşamba

Renk Kombinleri: Dekorasyonda Samimi Renkler Nasıl Kullanılır?

Renk kombinasyonları ile ilgili araştırma yaparken farklı renk tonlarına ait tablolar buldum  ve bunları bir yazısı dizi halinde sizinle paylaşmak istedim. 

Renk kombinasyonları yazı dizisine warm (ben bunu samimi olarak Türkçe'ye çevirdim, çünkü tablomuzdaki kombinlerin sıcak renklerle pek ilgisi yok) renk kombinleri ile başlıyorum. :)
Tabloda da gördüğünüz üzere toprak ve yeşil tonları farklı şekillerde bir araya getirilmiş. Bu renk birliktelikleri aklıma hemen  Türk evlerini getirdi. Kahverengi etrafında şekillenen Türk evlerini.

Örnekler de bunu ispatlar nitelikte. :)